BİZ KİMİZ?

corporate

Fermuarın icadı 100 yıl öncesine dayansa da özellikle konfeksiyon sektöründe yaygın olarak kullanılmaya başlanması 1950’li yıllara rastlamaktadır. Aradan geçen yaklaşık 50 yıllık süre içerisinde, pratik kullanımı ve gündelik yaşamı kolaylaştırıcı özellikleriyle fermuar, yalnızca konfeksiyon alanında değil; çantadan ayakkabıya, koltuktan dekoratif eşyalara kadar yaşantımızdaki pek çok ürüne eşlik etmiştir. Ve fermuar bugün son teknolojinin olanaklarıyla tanışıp, çeşitliliğini arttırarak üretim serüvenini sürdürmektedir…Bu serüvenle 1970 yılında buluşan ve fermuar ile birlikte her turlu konfeksiyon malzemesinin satisini yapan Enis Fermuar 1992 yılında fermuar üretimine başlamıştır. Enis Fermuar, edindiği tecrübe ve teknolojinin son olanaklarıyla donatılmış modern makine parkuru ile her çeşit fermuar üretimini, kombi sistemler dahil olmak üzere gerçekleştirebilmektedir.

Gerek son teknolojiyi kullanmaktaki becerisi gerekse konfeksiyon ve moda alanındaki gelişmeleri takip eden yenilikçi bakışıyla Enis Fermuar, bu sektörün önde gelen firmaları arasına girmeyi başarmıştır. İhracat yapan tekstil sektörüne ve yurt içinde imalat yapan firmalara en kaliteli fermuarı, en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla ulaştırmak Enis Fermuar‘ın ana ilkesidir.

Enis Fermuar”da üretilen bütün fermuarlar, şerit dokumasından başlayarak bitmiş mamüle kadar her aşamada uluslararası standartlar gözetilerek üretilip, büyük bir hassasiyetle kalite denetiminden geçirildikten sonra müşterilerine teslim edilir. Kendi bünyesinde kurulan dar dokuma bölümü, yüksek basınç sistemli (HT) boyahanesi, apreleme ve oksidasyon üniteleri ile her türlü fermuar üretimini son teknolojiyi takip ederek gerçekleştirebilmektedir. Entegre tesislerinde, branşında deneyimli makine ve kimya mühendisleri denetimlerinde uzman teknik elemanlar çalışmaktadır.